« Kredyt konsolidacyjny… | Strona domowa |

Jak doradca może Ci pomóc z kredytem konsolidacyjnym?

wtorek, 29 grudzień 2020 at 4:04 pm.

Masz duże zadłużenie? Czy Twoje miesięczne płatności są zbyt wysokie? Jeśli Twój dług wymyka się spod kontroli i czujesz, że nie możesz go już kontrolować, skorzystanie z programu konsolidacji zadłużenia może być rozwiązaniem, którego szukałeś.

Ale zgadzamy się też całkowicie, że nieznane jest przerażające. Posiadanie podstawowej wiedzy na temat wewnętrznego działania programu konsolidacji zadłużenia pozwoli Ci w pełni go wykorzystać i, miejmy nadzieję, osiągnąć wszystkie swoje cele. Dlatego chcemy, abyś wiedział, czego się spodziewać po przystąpieniu do kredytu konsolidacyjnego, zanim podejmiesz ostateczną decyzję o konsolidacji.

Konsolidacja zadłużenia a zarządzanie długiem

Badając rodzaje dostępnych opcji umorzenia długów, prawdopodobnie natrafiłeś na terminy: program konsolidacji zadłużenia (nie mylić z pożyczką konsolidacyjną) i program zarządzania długiem. Są w zasadzie takie same i często są używane zamiennie w zależności od tego, z kim rozmawiasz.

Program zarządzania długiem to rodzaj konsolidacji zadłużenia, dlatego usługę tę nazywamy programem konsolidacji zadłużenia.

Jak działa program konsolidacji zadłużenia?

W przeciwieństwie do bardziej drastycznych form umorzenia długów, takich jak propozycja by ogłosić upadłość, program konsolidacji zadłużenia nie jest procesem prawnym. W jego ramach będziesz współpracować z certyfikowanym doradcą kredytowym, który pomoże Ci przejść przez cały proces. Twoim głównym celem podczas spotkania z doradcą kredytowym jest dostarczenie mu jak największej ilości informacji o Twoich finansach - im więcej informacji mają, tym lepiej będą mogli Ci pomóc.

-Twój doradca dokładnie ustali, ile masz długu

-Twój doradca będzie negocjował z wierzycielami i dojdzie do porozumienia w sprawie miesięcznej płatności

-Twój doradca zapewni Ci narzędzia i wiedzę potrzebne do rozwiązywania wszelkich przyszłych problemów finansowych

Celem programu konsolidacji zadłużenia jest konsolidacja kwalifikujących się długów w łatwiejszą do zarządzania miesięczną płatność. Doradca kredytowy, z którym pracujesz, będzie negocjował w Twoim imieniu z Twoimi wierzycielami i pożyczkodawcami w nadziei na obniżenie stóp procentowych i / lub wyeliminowanie wszelkich kar, które możesz ponieść lub już ponieść. W ten sposób możesz nadal pozwolić sobie na wszystkie potrzeby swojego życia, jednocześnie dążąc do celu, jakim jest brak długów. W większości przypadków dłużnicy są w stanie szybciej spłacać zadłużenie i oszczędzać na odsetkach, dokonując jednocześnie łatwiejszych do zarządzania miesięcznymi płatnościami.

Jest to więc temat, który należy podjąć i nad którym należy się zastanowić, jeśli czujesz się przytłoczony ilością długów i chcesz coś z tym zrobić. Naprawdę to mądry krok naprzód, z którego decyduje się korzystać coraz więcej osób i Ty również możesz to zrobić.