« Ratunek na problemy f… | Strona domowa | Ten czy też czyli dyl… »

Czy kredyty są faktycznie takie dobre?

środa, 17 grudzień 2014 at 11:24 am. Użyte znaczniki: , , ,

To pytanie na pewno zadaje sobie wiele osób, przecież w końcu należy oddać do banku nieco więcej niż się pożyczało. 

Kredyty gotówkowe uważane są za najlepszą formę pożyczania pieniędzy, bo nikt o nich nie musi wiedzieć tylko bank i my. Co innego jak chcemy pożyczyć pieniądze od najbliższych to wiadomo, że cała rodzina będzie już o tym wiedzieć, dlatego też warto wybrać taki kredyt. Na spłatę takiego kredytu mamy określony czas, dlatego też comiesięczna rata jego musimy być wpłacana w określonym terminie. Co warto zaznaczyć nie zawsze najbliżsi mogą nam pomóc a banki czy też kredyty poza bankowe tak. Kredyty gotówkowe mogą być dawane na długi okres czasu z tym, że odsetki będą większe, ale za to rata mniejsza, jeżeli kredyt jest na dłuższy okres czasu.  Można się tak umówić z bankiem, że kwotę, jaką będziemy musieli do niego płacić po prostu sami będą ściągać z naszego dotychczasowego konta, jakie posiadamy. Taki kredyt może być na określony cel, ale nie musimy o tym mówić bankowi, na jaki bo to nasza prywatna przecież sprawa. Ważne jest by tylko płacić sobie w terminie a bank nie interesuje, na co wyznaczymy taką kwotę, jaką sobie ustaliliśmy podczas umowy kredytowej. 

Banki, jak wiadomo, jeśli chcą mieć z nas jakiś zysk przy udzielonych kwotach pieniężnych zawsze dają odsetki to jest ich forma zarabiania na nas w końcu nie jest nic za darmo zwłaszcza w dzisiejszych czasach.  Spłata takiego kredytu to określone raty, które mogą być stałe lub się zmienne, czyli w zależności od miesiąca mogą się nam troszkę różnić a czasem się to opłaca, ale czasem nie z zależności jak rośnie czy maleje stopa procentowa. Kredyt gotówkowy można znaleźć z niską ratą, dlatego też warto w ten sposób odwiedzić wszystkie dostępne banki i znaleźć najlepszą z ofert, która nas usatysfakcjonuje i nie będziemy musieli dużo zapłacić bankowi za same odsetki, jakie nam wyliczą w kredycie. Co ważne można w każdym banku podejść do działu informacji gdzie udzielą nam wszystkich dostępnych wskazówek i na co powinniśmy uważać jak chcemy podjąć się i wziąć kredyt na bardzo długi okres czasu gdzie wszystko może się w życiu zdarzyć.

Jednak na pewno w wielu sytuacjach kredyt jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Często bowiem nie możemy odłożyć potrzebnej nam kwoty, ponieważ wzrost cen sprawia, że gdy już jesteśmy blisko celu, zazwyczaj zaczyna nam ponownie brakować jakiejś sumy. Ponadto odkładanie to często długi okres czasu, a nie zawsze nim dysponujemy. Przykładowo w sytuacji, gdy zepsuje się nam sprzęt w domu, jak pralka czy na przykład lodówka, zazwyczaj nowy potrzebny jest nam jak najszybciej a nie za kilka miesięcy, gdyż bez nich obecnie niezbyt da się prawidłowo funkcjonować. Kredyt można otrzymać niezwykle szybko, także w formie zakupów na raty, dzięki czemu wszystkie formalności można załatwić od razu w sklepie. Jeżeli mądrze przemyślimy okres kredytowania, nawet nie odczujemy zbytnio tego iż spłacamy raty. Wielu specjalistów potwierdza, że na pewno lepiej jest rozłożyć spłatę kredytu na nieco dłużej, ale za to mieć pewność, że rata miesięczna jest dla nas wystarczająco niska. Nie powinna być żadnym kłopotem dla miesięcznego domowego budżetu. Wprawdzie zdarza się, iż banki, jeżeli okres kredytowania jest dłuższy, zwiększają nieco oprocentowania, jednak w opiniach fachowców nie jest to  duża suma i na pewno nie odczujemy jej tak bardzo. Na pewno jednak nasz spokój i bezproblemowe spłacania należności są tego warte.  Na pewno warto jednak przed podjęciem decyzji, nawet jeżeli planujemy zakup na raty, poszukać informacji o konkretnych bankach i ich ofercie. Dzięki temu bowiem na pewno możemy znaleźć jak najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb i wymagań. Bywa że niektórzy wybierają oferty tylko tych banków, których biura mają w swoim mieście.

Rozmawiając o produktach bankowych warto też poszukać gdzie są najlepsze lokaty terminowe i zarobić parę groszy.