« Jak sprawdzić stawki … | Strona domowa | Szybkie i bezstresowe… »

Wybór odpowiedniej oferty

piątek, 18 styczeń 2019 at 3:18 pm.

Kredyty gotówkowe na dowolny cel to najprostsze sposoby na zdobywanie pieniędzy, a zarazem czasem jedyna opcja na zastrzyk gotówki, z której możemy już skorzystać nawet na drugi dzień od wizyty w banku. To dodatkowy zastrzyk kapitału, który pomaga w realizacji naszych marzeń i osiągania celów. Najlepszym kredytem gotówkowym jest ten, który jest najtańszy. Przed wybraniem konkretnego banku należy zestawić ze sobą wszystkie oferty poszczególnych oddziałów i wybrać najkorzystniejszą propozycję. Ważne jest też by wziąć pod uwagę ukryte koszty, bo banki przemycają różne kruczki. Szukając dla siebie najlepszej oferty powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na koszt kredytu. Oprocentowanie i prowizja obniżone do zera mogą być mylące i nie oznacza to wcale, że kredyt jest najtańszy, sprawdź najlepsze oferty dzięki PortalBankowy.info.

Najważniejszą rzeczą analizując koszty kredytu jest wysokość RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to całkowity koszt kredytu zawierający oprocentowanie, prowizję i koszt kredytu.

Kolejną ważną rzeczą jest analiza swojego domowego budżetu, która pomoże ustalić jaką miesięczną ratę będziesz mógł spłacać. Analizując bierz pod uwagę przychody i wydatki, ponieważ wydłużenie czasu spłacania kredytu zwiększy jego koszt.

Dalszym krokiem jest zastanowienie się nad przeznaczeniem kredytu, oczywiście kredyty są na dowolny cel i nie musimy dzielić się swoimi zamierzeniami w banku. Ale warto pamiętać, że jeśli celem kredytu jest np. zakup mieszkania to możemy wybrać inny kredyt i tańszą ofertę.

Arcyważną zasadą jest spłata kredytu w terminie. Zwłoki w spłacie mogą spowodować, że bank zgłosi nas do Biura Informacji Kredytowej co spowoduje wysokie odsetki za okres zwłoki, a w przyszłości problemy z uzyskaniem jakiegokolwiek kredytu.

Ubezpieczenie, co prawda ubezpieczenie nie jest obowiązkowe dlatego warto się zastanowić czy jest ono potrzebne, należy też pamiętać, że ubezpieczenie to dodatkowy koszt i zabezpiecza przede wszystkim bank. Zazwyczaj ubezpieczenie nie jest opłacalne dla kredytobiorcy.

Formularz informacyjny, bank ma obowiązek przedstawić taki formularz przed podpisaniem umowy. Powinien on zawierać wszystkie informacje i koszty kredytu, które ponosisz.

Raty równe bądź malejące. Masz do wyboru raty równe, które polegają na wpłacie równej kwoty co miesiąc zawierające spłacany dług wraz z odsetkami. Na początku kredytu spłacasz więcej odsetek, a mniej kapitału. Natomiast raty malejące stają się coraz niższe wraz w upływem czasu, w tym przypadku szybciej spłacasz kapitał, a suma odsetek jest niższa niż w przypadku rat równych.

Odstąpienie od kredytu. Masz prawo do zmiany decyzji po podpisaniu umowy w okresie nie dłuższym niż 14 dni. Do zwróconej kwoty należy doliczyć odsetki od dnia wypłaty kredytu do dnia zobowiązania kredytu.

Spłata zobowiązania przed datą, która jest zapisana w umowie. Bank ma obowiązek dać taką możliwość. Trzeba sprawdzić wcześniej czy się na tym nie straci, bo bank może pobrać dodatkową opłatę za spłatę przed terminem.