« Na co najczęściej wyd… | Strona domowa | Wybór odpowiedniej of… »

Jak sprawdzić stawki pożyczek gotówkowych bez wpływu na historię kredytową?

poniedziałek, 05 listopad 2018 at 2:31 pm. Użyte znaczniki: , , ,

Jeśli złożysz wniosek do kredytodawców, którzy stosują poważne kontrole kredytowe, może to zostawić znak na twoim raporcie kredytowym i przegapisz niższe stawki, zobacz gdzie najlepiej wnioskować dzięki rankingowi na NiskaRata.org.

Istnieje wiele pożyczkodawców i stron porównawczych, które pozwalają ludziom uzyskać indywidualną ofertę bez wpływu na ich zdolność kredytową. Podstępne taktyki czołowych dostawców pożyczek osobistych kosztują Polaków setki milionów złotych rocznie, jak stwierdzono w tym tygodniu. Raport mówi, że wiele banków i innych firm „karze” ludzi za robienie zakupów za pożyczkę, ponieważ przeprowadzają zbędny rodzaj kontroli kredytowej, która pozostawia ślad na raporcie i może uszkodzić ich zdolność kredytową.

Łatwo jednak uniknąć tego problemu, ponieważ istnieje wiele pożyczkodawców i stron porównawczych, które umożliwiają ludziom uzyskanie spersonalizowanej oferty bez wpływu na ich zdolność kredytową.

Więc które banki i kredytodawcy każą ludzi, a które nie? A kto oferuje najlepsze stawki kredytu?

Szacuje się, że prawie jedna na dziesięć osób w Polsce ma pożyczkę gotów3kową, a w ostatnich miesiącach wybuchła wojna cenowa. Stawki spadły aż do 2,8%, a niektóre banki, pozwalają ludziom maksymalnie zwiększyć pożyczki, pozwalając im na pożyczyć do 50 000 złotych, w przeciwieństwie do tradycyjnego maksimum 25 000 złotych. Szacuje się, że średnia pożyczka osobista wynosi około 10 000 złotych w ciągu czterech lat.

Rynek jest uszkodzony i konsumenci tracą w ten sposób aż 400 milionów złotych rocznie. Największy problem, jak mówią, to kontrole przeprowadzane przez niektóre banki, gdy ludzie starają się o pożyczenie pieniędzy.

Więc co się dzieje? Badania przeprowadzone przez bank wykazały, że 61% głównych dostawców pożyczek nie dawało osobom ubiegającym się o pożyczkę ich ostatecznej, spersonalizowanej stopy procentowej bez ukończenia tzw. poważnej kontroli kredytowej. Ten rodzaj wyszukiwania pozostawia znak w twoim raporcie kredytowym.

Jeśli złożysz wiele wniosków w krótkim czasie, prawdopodobnie zaszkodzi to twojej ocenie zdolności kredytowej, a prawdopodobieństwo otrzymania najlepszej stawki kredytu będzie mniejsze. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, gdy wnioski nie zakończą się powodzeniem, ponieważ może to w dalszym ciągu negatywnie wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej. Jednak kilka banków i pożyczkodawców, daje wnioskodawcom spersonalizowaną ofertę bez wpływania na ich historię kredytową. Jeśli nie podoba im się wygląd stawki, mogą odejść i spróbować gdzie indziej. To nie jest widoczne dla kredytodawców, więc możesz zrobić to tak, jak chcesz.