« Finanse górą czyli pr… | Strona domowa | Czy kredyty są faktyc… »

Ratunek na problemy finansowe.

wtorek, 02 grudzień 2014 at 08:19 am.

Problemy finansowe ma znaczna część społeczeństwa. Ludzie skarżą się, że trudno jest związać koniec z końcem, że muszą zapożyczać się u rodziny, przyjaciół lub w firmach pożyczkowych. Pensje w Polsce należą do najniższych w Europie. Za minimalną pensją, człowiek nie może opłacić rachunków i godnie żyć. Rząd reklamuje Polskę, jako kraj taniej siły roboczej, a pracodawcy oszczędzają na pensjach i dodatkach motywujących. Jakikolwiek problem z płynnością finansową firmy kończy się zwolnieniami pracowników. Powiększa to obszary biedy w Polsce. Nawet mając stałą pracą, ludzie mają poważne problemy finansowe, które zmuszają ich do korzystania z tanich kredytów gotówkowych.. W Polsce obserwuje się powszechne zjawisko biedy pomimo posiadania pracy. Czynsze, opłaty i ceny są za wysokie w stosunku do zarobków na większości stanowisk produkcyjno-handlowych. Zdesperowani ludzie popadają w kolejne problemy sięgając po tanie kredyty gotówkowe, które nie rozwiązują problemów, a generują następne.. Pożyczki trzeba spłacać wraz z odsetkami, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację finansową rodzin- wiele osób ma kłopoty nie tylko z bieżącymi opłatami, ale także ze spłatą rat.

Spirala długów

 Osoby zaciągające coraz to nowe kredyty popadają w spiralę kredytową. Wierzyciele oddają sprawy dłużników do windykacji, co często kończy się zaoczną sprawą w sądzie i komornikiem. W trakcie takiej rozprawy dłużnik nie ma żadnej możliwości obrony, ponieważ nie jest poinformowany o terminie rozprawy, a sprawa często odbywa się w sądzie oddalonym o setki kilometrów od miejsca zamieszkania dłużnika. Osoba pozwana, w tym wypadku dłużnik zostaje pozbawiony konstytucyjnego prawa do obrony, jest traktowany gorzej niż morderca. Kiedy mający kłopoty ze spłatą zobowiązania kredytobiorca otrzymuje pismo od komornika o zajęciu konta bankowego lub wynagrodzenia, szuka ratunku. Z pomocą przychodzi oferta „kredyt gotówkowy dla zadłużonych”. O kredyt z komornikiem mogą ubiegać się osoby, do których drzwi puka komornik, to znaczy otrzymały pismo o egzekucji komorniczej i stosowny wyrok sądu. Tego typu pożyczki są dostępne dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej i przeznaczone są na spłatę komornika.

Kredyt dla zadłużonych.

Ekonomiści ostrzegają przed spłacaniem długów kolejnym kredytem. Z drugiej strony dla wielu osób, to jedyna możliwość zmniejszenia zadłużenia, a nawet wyjścia z długów. Uważają, że łatwiej jest spłacać jeden kredyt, nawet w większej racie, niż kilka mniejszy, który sumy rat znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny. Kredyty konsolidacyjne to głównie oferta banków stacjonarnych. Natomiast kredyty gotówkowe dla zadłużonych lub osób mających zajęcia komornicze to propozycja parabanków. Stacjonarne banki nie oferują pożyczek dla osób zadłużonych. Można jedynie skonsolidować kilka pożyczek w jedną i spłacać jedną ratę. Kredyty oddłużeniowe w parabankach są łatwiej dostępne niż bankowe pożyczki konsolidacyjne, ale niestety udzielane są na większy procent. Kredyt oddłużeniowy najbardziej opłaci się w sytuacji, kiedy mamy zaciągniętych kilka mniejszych kredytów, np.: na zakup mebli, sprzętu komputerowego, czy telewizora, a suma rat stanowi poważne obciążenie dla domowego budżetu. Wtedy jedna rata na pewno będzie korzystną zmianą w rodzinnych finansach.