« Kredyt na samochód 44… | Strona domowa | Kredyt gotówkowy to d… »

Mieszkanie na kredyt – zalety

piątek, 20 kwiecień 2018 at 10:16 am.

Kredyt hipoteczny jest coraz bardziej popularnym produktem bankowym w Polsce. Korzystają z niego przede wszystkim ludzie młodzi oraz małżeństwa z dziećmi które marzą o własnym mieszkaniu bądź domku z ogródkiem. Wcześniej warto jednak przyjrzeć się czynnikom które sprawiają że kredyt hipoteczny jest tak bardzo atrakcyjny. Wbrew pozorom sama istota kredytów hipotecznych jest bardzo pozytywna i ma na celu przede wszystkim promowanie kupna mieszkań, a także budowy nowych domów. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że polski rynek nieruchomości rozwija się właśnie dzięki kredytom hipotecznym. Z reguły mało kogo stać na kupno mieszkania za gotówkę, nawet jeżeli miła by to być niewielka kawalerka w większym mieście, nie mówią już o wymarzonym domku z ogródkiem.

Kredyt mieszkaniowy pozwala nie tylko na kupno mieszkania czy też domu, ale również na całkowity remont czy też zmianę aranżacji wnętrza. Bez takiego produktu bakowego chyba nikogo nie byłoby stać na kupno własnego mieszkania bądź budowę domu. Wielu ekspertów bankowych uważa, że jedną z wielu zalet kredytu hipotecznego jest hipoteka która stanowi zabezpieczenie całej transakcji. W takiej sytuacji kredytobiorca nie musi obawiać sę komornika, czy też innego wierzyciela który wejdzie na pensję, ponieważ wszystkie ewentualne straty lub opóźnienia będą pokrywane z kosztów hipoteki. Taki kredyt jest też dodatkowo ubezpieczony, co oznacza, ze w razie wypadku kredytobiorcy, który może mu uniemożliwić dalszą pracę, a co za tym idzie także problemy ze spłatą kredytu, wówczas będą one opłacane z tytułu umowy ubezpieczeniowej. Takie rozwiązanie to świetna opcja szczególnie dla osób o niepewnej sytuacji finansowej związanej z redukcja etatów czy też problemem z prowadzeniem własnej działalności.

Jak się okazuje kredyt hipoteczny posiada także wiele innych zalet. Bardzo istotna jest również kwestia stosunkowo długiego okresu spłaty kredytu, może on sięgać nawet do trzydziestu pięciu lat. Kredyt ten możemy też zaciągnąć zdecydowanie szybciej niż w przypadku innych kredytów, zwłaszcza kiedy robimy to w tym banku w którym posiadamy konto osobiste. Jeżeli już zadecydujemy się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego w danym banku, ten dokładnie analizuje nasze wpływy n konto, następnie wydaje pozytywną decyzje kredytową i dzieje się to o wile szybciej niż gdybyśmy zdecydowali się na bank dla którego jesteśmy zupełnie obcy.

Kupowanie mieszkania na kredyt posiada również wiele innych zalet które mogą okazać się dla nas bardzo istotne. Zalety te mogą być indywidualne dla każdego przypadku. Do tych zalet zaliczamy między innymi możliwość dowolnego rozłożenia rat na okres spłaty, a także ich wysokość, wybór najkorzystniejszego oprocentowania, a także możliwość spłacania kredytu w dowolnej walucie a także z możliwością dowolnego przewalutowania. Poza tym nie powinniśmy pomijać także innych korzystnych czynników jakimi jest np. pełen wgląd w spłacane odsetki, a także możliwość spłaty kredytu przedwczesnej, czy też spłata kredytu jednorazowa.