« Kredyt dawniej i dziś… | Strona domowa | Wzięcie kredytu stude… »

Kredyty gotówkowe - na co warto zwrócić uwagę?

poniedziałek, 13 marzec 2017 at 10:03 am. Użyte znaczniki: , , ,

W dzisiejszych czasach każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której zabraknie nam gotówki. Nieprzewidziane sytuacje takie jak konieczność naprawy auta, zakupu sprzętu domowego czy nagły wyjazd sprawiają, że napięty domowy budżet nie jest w stanie ich wytrzymać. W takiej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy. Jak zrobić to, by było to bezpieczne?

Zastanów się jakiego kredytu potrzebujesz

Obecnie rynek kredytów gotówkowych jest bardzo rozwinięty. Praktycznie każdego dnia możemy trafić na liczne oferty i reklamy kredytów konsumenckich, które kuszą nas niską ratą czy niewielkim oprocentowaniem. Niestety, rzeczywistość nie zawsze wygląda tak różowo. Z tego właśnie powodu warto zastanowić się dokładnie jakiego kredytu gotówkowego potrzebujemy.
Czy zależy nam na sporej kwoce, która pozwoli nam zrealizować swoje plany i marzenia, czy też chodzi o stosunkowo niewielką pożyczkę, która pomoże załatać domowy budżet. To ważne. Biorąc pokaźny kredyt gotówkowy, który zwyczajnie "przejemy" możemy później zmagać się z trudnościami ze spłatą. Co więcej, często jest to początek wpadania w pętlę kredytową. Zasada jest więc prosta - pożyczmy tyle, ile potrzebujemy.

Porównanie ofert - szansa na oszczędność

Kolejnym krokiem, którym powinniśmy się zająć jeśli zależy nam na tym by zaciągnąć dobry, niedrogi kredyt gotówkowy jest dokładne sprawdzenie ofert. W dzisiejszych czasach warto brać pod uwagę zarówno oferty banków, jak i firm pożyczkowych. Nie prawdą jest bowiem, że prywatne pożyczki są drogie i niebezpieczne. W celu znalezienia najlepszego kredytu możemy skorzystać z jednej z wielu internetowych porównywarek lub zdecydować się na kontakt z doradcą finansowym. Takie rozwiązanie da nam pewność, że wybieramy dobry, bezpieczny kredyt.

Umowa dokładnie przeczytana

Często zdarza się tak, że osoby decydujące się na kredyt gotówkowy wierzę temu co zobaczyły w reklamie, lub co zostało im obiecane przez pracownika banku lub placówki firmy pożyczkowej. To nie do końca rozsądne.
Często bowiem zdarza się tak, że w umowie znajdują się zapisy o dodatkowych kosztach np. prowizjach, opłatach za rozpatrzenie wniosku czy ubezpieczeniach kredytu. Sprawiają one, że rata kredytu konsumenckiego znacząco wzrasta i może stanowić dla nas problem.
Właśnie dlatego czytanie umowy przed jej podpisaniem powinno nam wejść w krew.

Podsumowując, decydując się na pożyczkę - niezależnie od tego, czy wybierzemy bank, czy też skorzystamy z ofert firm pożyczkowych, które są coraz bardziej atrakcyjne powinniśmy dobrze się zastanowić, porównać oferty oraz koniecznie przeczytać umowę, którą decydujemy się podpisać. Dzięki temu kredyt nie stanie się dla nas obciążeniem ponad miarę.