« Formalności przy star… | Strona domowa | Kredyty gotówkowe - n… »

Kredyt dawniej i dziś

czwartek, 26 styczeń 2017 at 10:00 am. Użyte znaczniki: , , , ,

Słowo "kredyt" pochodzi od łacińskiego "Credo", które z grubsza można przetłumaczyć jako "wierzę", tutaj znaczenie ma wzmocnienia tradycji zaufania, która obejmuje transakcje pieniężne. W dawnych czasach, udzielanie i zaciąganie kredytów były wykonane wyłącznie z gwarancją słowa mówionego. Kredyt w dawnych czasach nie musiał też obejmować jedynie kwestii jaką są pieniądze, a termin ten używany był do opisania także do wymian barterowych towarów i usług, a na moja-skarbonka.pl znajdziesz wiele ciekawych ofert.

Jednak w nowoczesnej gospodarce, kredyt termin oznacza transakcję z udziałem pieniędzy. Obecnie składanie długotrwały umów i porozumień brzmi tak że większość z nich sformułowana jest w kategoriach prawnych, które są poza zrozumieniem zwykłych ludzi, muszących jednak spełniać obowiązki udzielania i odbierania kredytów. Kredyt oznacza odroczenie płatności lub płatności w późniejszym terminie co do pieniędzy, towarów lub usług. Odroczone spłaty (opóźnienia w płatnościach), są znane jako "dług". Kredyt jest wydawany przez kredytodawcę lub pożyczkodawcę do dłużnika lub kredytobiorcy.

Określona suma pieniędzy przekazywanych osobie fizycznej może być związana z celami edukacji, rodziny, gospodarstwa domowego, całą gamą celów osobistych i jest określana jako "kredyt", zwany także zespołem kredytów konsumenckich, kredytów konsumpcyjnych lub kredytów detalicznych.

Niektóre szerokie kategoryzacje kredytów konsumpcyjnych charakteryzują się różnymi rodzajami - kredyty zamienne, kredytów ratalne, pojedyncze, zabezpieczone i niezabezpieczone pożyczki, o stałym oprocentowaniu kredytów i tak dalej. Każdy jest w stanie znaleźć odpowiednie dla siebie.

Np. Kredyty ratalne są wypłacane w regularnych odstępach czasu, zwykle co miesiąc. Kredyty na dom i samochód są w tej kategorii. Im dłuższy okres spłaty, tym wyższa wartość stóp procentowych. Zabezpieczone pożyczki - w tej kategorii, to "bezpieczne" aktywa, domu, samochodu lub wiele innych zabezpieczeń, które mogą być użyty do odzyskania płatności, jeśli nie dokona się spłaty gwarantowanych sum. Zabezpieczone pożyczki stosuje się także w odniesieniu do zaciągnięcia kredytu na dom czy samochód, a ponieważ są one wstępnie chronione za pomocą zabezpieczenia, koszty odsetek od tych kredytów są niższe.