« Dobry pomysł na oszcz… | Strona domowa | Trzy najpopularniejsz… »

Lokaty bankowe dla każdego

poniedziałek, 25 maj 2015 at 12:19 pm. Użyte znaczniki: , , , ,

 Właściwe zainwestowanie swoich pieniędzy może być również dobrą inwestycją w przyszłość. Można inwestować w sposób przynoszący duże zyski, ale też ryzykowny, na przykład inwestując na giełdzie, a można też inwestować w sposób dający mniejsze zyski, ale za to dający ogromne bezpieczeństwo. Do tej drugiej kategorii należą niewątpliwie lokaty bankowe, które nie bez powodu należą do najpopularniejszych produktów bankowych. Ofertę lokaty znajdziemy praktycznie w każdym z działających na rynku banków. Wejdź na moja-skarbonka - lokaty bankowe ranking najlepszych ofert.

 Właściwe zainwestowanie swoich pieniędzy może być również dobrą inwestycją w przyszłość. Można inwestować w sposób przynoszący duże zyski, ale też ryzykowny, na przykład inwestując na giełdzie, a można też inwestować w sposób dający mniejsze zyski, ale za to dający ogromne bezpieczeństwo. Do tej drugiej kategorii należą niewątpliwie lokaty bankowe, które nie bez powodu należą do najpopularniejszych produktów bankowych. Ofertę lokaty znajdziemy praktycznie w każdym z działających na rynku banków.

Żeby inwestycja w lokatę była inwestycja opłacalna w jak największym stopniu, trzeba jednak wybrać najodpowiedniejsza ofertę, o jak najlepszych parametrach. Dotyczą one zarówno wysokości zysków, jak i innych aspektów. Do najważniejszych cech dobrej lokaty, należy jej stosunkowo wysokie oprocentowanie, które jest czynnikiem wpływającym bezpośrednio na wysokość odnoszonych zysków. Kolejny ważny aspekt to rodzaj tegoż oprocentowania. Do wyboru mamy lokatę z oprocentowaniem stałym lub zmiennym. To, które będzie bardziej opłacalne zależeć będzie od sytuacji na rynkach i w finansach, a konkretnie od tego, jakie stopy procentowe ustali Rada Polityki Pieniężnej. W każdym wypadku oprocentowanie stałe jest opcja bezpieczniejsza, gdyż niezależnie od zmian stóp procentowych, będzie ono na niezmiennym poziomie przez cały okres trwania naszej lokaty. Z kolei oprocentowanie zmienne to opcja bardziej ryzykowna, ale jednocześnie dająca też możliwość większych zysków. Wszystko zależy od tego, czy stopy procentowe zostaną podwyższone, czy obniżone, ponieważ analogicznie do tego będzie z wysokością oprocentowania.

Dla zysku z lokaty bardzo ważne jest również to, czy odsetki są kapitalizowane i jak często. Sama kapitalizacja to nic innego, jak doliczanie wypracowanych odsetek do kapitału, a co za tym idzie kolejne odsetki są już naliczane od większej podstawy, więc będą większe. Z tego też powodu im częstsza bezie kapitalizacja, tym lepiej.

Wybierając lokatę trzeba też zwrócić uwagę na szereg innych, a również bardzo istotnych spraw. Do nich należy m.in. to, na jak długo zamierzamy otworzyć lokatę. Możemy pod tym względem wyróżnić lokaty długo oraz krótkoterminowe. Wybór lokaty pod tym względem będzie też warunkował to, kiedy będziemy mogli pobrać środki bez utraty wypracowanych już odsetek. Często banki określają minimalny wymagany wkład do otworzenia lokaty i jest to aspekt, na który również trzeba zwrócić uwagę, aby określić, czy dana oferta będzie dla nas dostępna. W wielu przypadkach wymagany wkład wynosi kilkaset złotych, więc jest to opcja dostępna dla przeciętnej osoby chcącej założyć lokatę.