« Kredyty gotówkowe - r… | Strona domowa | Pomoc finansowa »

Jakie zalety ma kredyt gotówkowy?

wtorek, 14 kwiecień 2015 at 1:36 pm. Użyte znaczniki: , , , ,

Obecnie na pewno kredyt gotówkowy zalicza się do najpopularniejszych produktów bankowych.

Powodem tego iż to właśnie ten rodzaj kredytu cieszy się największym zainteresowaniem klientów jest między innymi to, iż bez problemu można je uzyskać, i zazwyczaj nie trzeba się w banku tłumaczyć na jaki cel są potrzebne pieniądze. Kredyty gotówkowe posiadają również szereg innych zalet, dlatego mnóstwo osób decyduje się na nie. Decydując się na ten kredyt warto zwrócić uwagę na wysokość raty, która powinna dawać możliwość swobodnej spłaty. Można wybrać dwa sposoby spłaty. Mogą to być raty równe lub malejące. Tanie i szybkie kredyty bez zaswiadczen LatwaSplata.NET, tutaj znajdziesz ofertę odpowiednia dla siebie.

Jak dobierać wysokość rat?

Te pierwsze są jednakowej wysokości przez cały okres spłaty i najczęściej wybiera się je w przypadku, gdy dysponuje się niewysokimi dochodami. W przypadku rat malejących kredyt z pewnością będzie tańszy, jednak na początku spłaty będą dużo wyższe. Dopiero z czasem staną się niższe od równych rat. Niezwykle istotny jest też okres kredytowania. Krótszy okres spłaty to mniej odsetek zapłaconych bankowi. W krótszych okresach spłaty trzeba wziąć na siebie duże miesięczne obciążenia, których czasem kredytobiorca nie jest w stanie udźwignąć. Dlatego też należy starannie przeanalizować, jaką kwotę można bez problemu i uszczerbku dla domowego budżetu przeznaczyć na miesięczną ratę. Być może lepszym rozwiązaniem będzie wydłużenie okresu kredytowania. Wprawdzie wtedy trzeba do banku oddać nieco więcej pieniędzy, jednakże zazwyczaj nie są to aż tak bardzo wysokie sumy, a na pewno spokój jak owa o spłacaniu rat jest znacznie większy.

Co wpływa na koszty kredytu?

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze kredytu gotówkowego są też koszty jego otrzymania, czyli: prowizja oraz koszt ubezpieczenia. Prowizja to jednorazowa opłata, jaką bank pobiera za pożyczenie klientowi pieniędzy i którą zazwyczaj wlicza się do pożyczonej sumy. Ubezpieczenie natomiast często nie jest wymagane i występuje zazwyczaj po przekroczeniu określonej kwoty kredytu lub przy podwyższonym ryzyku finansowym danego kredytobiorcy. Kredyt gotówkowy może zostać zaciągnięty nawet na kwotę 100 tysięcy złotych. Formalności, w porównaniu z innymi rodzajami kredytu są niewielkie, co bardzo cieszy wielu kredytobiorców. Jest to, zatem wygodny i szybki sposób na uzyskanie potrzebnych pieniędzy. Obecnie także wyszukanie ofert kredytów ni jest problemem, wystarczy na przykład zerknąć do Internetu aby bardzo szybko znaleźć interesujące nas oferty. Na specjalnych stronach może je także ze sobą bez problemów porównać dzięki czemu szybko można znaleźć najbardziej odpowiednią. Poza tym obecnie banki coraz częściej decydują się na udzielanie kredytów online, czyli całkowicie przy pomocy Internetu.