« Kredyt – podstawy | Strona domowa | Jakie zalety ma kredy… »

Kredyty gotówkowe - ratunek w wielu sytuacjach

środa, 25 marzec 2015 at 08:42 am. Użyte znaczniki: , , ,

Na pewno kredyt gotówkowy może być dla wielu osób dobrym ratunkiem w momencie, gdy potrzeba pieniędzy na niespodziewane wydatki.

W dzisiejszych czasach bardzo dużo wybiera kredyt gotówkowy, ponieważ dzięki niemu mogą podreperować swój budżet. Bank udzielający kredytu gotówkowego nie zwraca uwagi, na co zostaną wydane pieniądze, dlatego klienci są tak bardzo z tego zadowoleni. Kredyt gotówkowy ma to do siebie, że nie jest przy nim wymagany żaden wkład własny. Oprócz tego banki nie wymagają od swoich kredytobiorców zabezpieczeń oraz poręczycieli. Większość formalności można załatwić nawet w ciągu jednego dnia roboczego albo przez Internet. Każdy, kto decyduje się kredyt gotówkowy online, wcale nie musi mieć założonego konta w danym banku. Kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla młodych oraz starszych osób. Taki kredyt mogą nawet wziąć osoby, które posiadają już jakieś zadłużenia, ponieważ bank nie zwraca uwagi na przeszłość kredytową swojego kredytobiorcy. Niektórzy biorą kredyt gotówkowy nawet na kwotę kilkunastu tysięcy złotych, jednak trzeba liczyć się z tym, że do zwrotu będzie wyższa cena, ponieważ doliczane są odsetki.

 

Ile kredytu brać?

Zaciągając zobowiązanie takie jak kredyt należy przede wszystkim brać pod uwagę to, że trzeba je będzie spłacić. Dlatego też należy brać pod uwagę swoje możliwości finansowe i to, ile miesięcznie możemy przeznaczyć na spłatę kredytu bez większych problemów. Jeżeli bowiem po odliczeniu raty kredytu nie starczy nam na podstawowe potrzeby, w krótkim czasie mogą się pojawić problemy z jego spłatą co będzie skutkować zazwyczaj problemami i dodatkowymi kosztami, takimi jak windykacja czy też nawet sprawa w sądzie i egzekucja komornicza. Dlatego nawet pomimo tego iż bank proponuje nam o wiele więcej, warto przede wszystkim brać tyle, ile jest nam potrzeba. Zazwyczaj kredyty zaciągamy w konkretnym celu, aby na przykład coś kupić lub też wyjechać na wakacje. Wtedy na pewno powinno się zaciągać zobowiązanie przede wszystkim w takiej wysokości, w jakiej jest nam ono potrzebne do zrealizowania wyznaczonego celu.

Co jest ważne przy kredycie?

Gdy mowa o kredycie gotówkowym, na pewno każdy powinien zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów, które nie tylko świadczą o atrakcyjności konkretnej oferty, lecz także sprawiają, że jest on korzystny pod względem finansowym. Mowa tutaj o takich czynnikach jak na przykład oprocentowanie kredytu, które ma znaczący wpływ na to, ile musimy w całości oddać do banku pieniędzy. Często bowiem gdy chcemy dobrać najlepszy dla siebie kredyt patrzymy na to, ile raty miesięcznej będziemy musieli zapłacić. Oczywiście oprocentowanie może być zmienne w zależności od tego, ile się bierze kredytu, na jaki czas czy też to, czy na przykład do umowy kredytu została zawarta umowa ubezpieczenia. Chroni ona przede wszystkim spłacającego kredyt, jednak banki wtedy także mają znacznie większą pewność spłaty zobowiązania, i bardzo często osobom, które się na to zdecydują, obniża oprocentowanie o określoną ilość punktów procentowych. Warto więc przede wszystkim sprawdzić oferty banków rozpatrując j z bardzo wielu stron także pod tym kątem. Poza tym zawsze można poprosić o przeprowadzenie symulacji, która pokaże nam kwoty do spłaty czy też łączny koszt kredytu, w zależności od wybranej przez nas opcji, między innymi właśnie takiej jak to, czy decydujemy się zawrzeć umowę ubezpieczenia kredytu. Zawsze jeżeli nie wiemy jak dobrać idealną dla siebie ofertę, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców finansowych. Zazwyczaj bez problemu są oni w stanie dobrać odpowiednią i najtańszą dla klienta ofertę w ciągu kilku chwil.