Jakie były początki kredytów

piątek, 16 styczeń 2015 at 10:59 am

Na początku było No właśnie co było na początku? Nie ciekawi Was kto i jak wymyślił kredyt? Co istniało przedtem? Czy ludzie wcześniej po prostu potrafili obyć się bez takiej formy pomocy finansowej? Czy może kredyty istniały jeszcze przed wynalezieniem pieniądza? Co oznacza słowo kredyt i jaką w tym wszystkim rolę pełni rozwój bankowości? Przyjrzyjmy się tym zagadnieniom nieco dokładniej.

Słowo kredyt pochodzi od łacińskiego credere co oznacza ufać, wierzyć. Istotnie, żeby udzielić komuś pożyczki musimy mu ufać. Inne źródła podają też słowo creditum „pożyczka”.

Read More
 

Ten czy też czyli dylemat co do kredytów gotówkowych

środa, 31 grudzień 2014 at 09:51 am

W dzisiejszych czasach kredyt gotówkowy robi wrażenie, takiej propozycji to jeszcze nigdy nie było, co ciekawe nadal się poszerza. Dzieję się tak, ponieważ jest spore zainteresowanie. Coraz to więcej klientów i jest pociąg do kolejnych rozwiązań. Teraz można skorzystać z kredyt na dowolny cel, kartę kredytową i kredyt na rachunek bieżący, każda z tych ofert czymś się wyróżnia i na to właśnie należy zwrócić szczególną uwagę. Decydując się na kredyt gotówkowy, tak naprawdę którykolwiek automatycznie zostaję się tak zwanym kredytobiorcą, który jest zobowiązany pod kątem umowy wyregulować cały dług w określonym terminie. Jeśli tylko odpowiedzialne podejście do tematu, wtedy to można liczyć na satysfakcjonujący efekt końcowy.

Read More
 

Czy kredyty są faktycznie takie dobre?

środa, 17 grudzień 2014 at 11:24 am

To pytanie na pewno zadaje sobie wiele osób, przecież w końcu należy oddać do banku nieco więcej niż się pożyczało. 

Read More
 
admin | | Domyślne | Użyte znaczniki: , , ,